Podopieczne Trenera Marcina Masełkowskiego po zwycięstwie na szczeblu wojewódzkim udały się do Głuchołazów na Mistrzostwa Polski w piłce nożnej dziewcząt. Zawodniczki trafiły do grupy A, w której to walczyły o wyjście do strefy medalowej z zespołami z województwa lubuskiego, małopolskiego, opolskiego, pomorskiego oraz świętokrzyskiego. W meczach grupowych nie miały sobie równych, wygrywając wszystkie mecze stosunkiem bramek 24-0.
Pozostało rozegrać jeszcze 3 mecze w grupie złotej z drużynami 1-3 z grupy B.
Poziom zawodów był bardzo wysoki. W grupie złotej piłkarki wygrały z województwem lubelskim 7-1, przegrały z mazowieckim 0-1 i zremisowały 0:0 z kujawsko-pomorskim.
Wyniki te oraz bramki zdobyte w fazie grupowej pozwoliły zająć zaszczytne 1 miejsce i tytuł Mistrzyń Polski.
Warto dodać, że najwięcej bramek w całym turnieju, bo aż 14 strzeliła Maja Pawliczuk. Za to nasza bramkarka Iga Banaszczak została pokonana tylko dwukrotnie!
Ogromne gratulacje dla Trenera Masełkowskiego oraz wspaniałych zawodniczek z Sierakowa, które godnie reprezentowały województwo wielkopolskie!
Złoty medal Mistrzostw Polski w piłce nożnej dziewcząt!
Utworzono dnia 21.06.2026
Złoty medal Mistrzostw Polski w piłce nożnej dziewcząt!
Utworzono dnia 21.06.2026, 16:24


