W dniach 26-27 maja klasy II a i II c wybrały się na Zieloną Szkołę do Krasiejowa. Celem wycieczki było poznanie prehistorycznego świata dinozaurów, kształcenie umiejętności korzystania z zasobów przyrody oraz zgłębianie tematów związanych z paleontologią i ewolucją człowieka.
Pierwszego dnia zwiedziliśmy PREHISTORYCZNE OCEANARIUM. Ten obiekt sprawił, że przenieśliśmy się w świat podwodnego życia ogromnych gadów. W środku zamiast olbrzymich akwariów znajdowały się multimedialne ekrany. Stanęliśmy „oko w oko” z gatunkami, które żyły na Ziemi tysiące lat temu. Potężny, mierzący blisko 20 metrów długości Megalodon, rybopodobny Mozazaur, charakterystycznie uzębiony Liopleurodon, czy też obdarzony długą szyją płetwojaszczur Plezjozaur – to tylko niektóre z okazów w oceanarium. A co najlepsze, podziwialiśmy je w ich naturalnej wielkości! Zobaczyliśmy z bliska, jak podwodne życie wyglądało tysiące lat temu. Kolejnym punktem zwiedzania było KINO 5D, oprócz trójwymiarowych wrażeń, uczniowie doznawali także innych wrażeń zmysłowych: dźwiękowych, ruchowych, dotykowych i zapachowych. Po tej części udaliśmy się na pyszny obiad, był czas na chwilkę odpoczynku. Kolejną atrakcją wycieczki był TUNEL CZASU. Uczniowie zostali zaproszeni w podróż poprzez dzieje naszej planety na pokładzie Kapsuły Czasu przemierzającej 300-metrowy tunel. Przemieszczaliśmy się przez miliardy lat istnienia Wszechświata w czasy, gdy jeszcze nic nie istniało. Począwszy od Wielkiego Wybuchu byliśmy świadkami powstania pierwszych galaktyk i Układu Słonecznego. Na naszych oczach narodziła się Ziemia, powstały pierwsze formy życia. Wszystko to w niesamowicie realistycznej scenerii. Każdy z uwagą przyglądał się narodzinom Ziemi, powstaniu atmosfery i pierwszym formom życia. Po pełnej wrażeń podróży udaliśmy się na spacer po specjalnie przygotowanej ścieżce edukacyjnej w JURAPARKU. Wzdłuż trasy rozmieszczone zostały rekonstrukcje dinozaurów oraz liczne plansze przedstawiające środowiska roślinne do poszczególnych okresów ery dinozaurów. Trasa wycieczkowa o długości 1500 metrów prowadziła nas na tereny rekonstrukcji mezozoicznych gadów i płazów naturalnej wielkości. Następnym etapem wycieczki był PAWILON PALEONTOLOGICZNY z największymi w Europie skamieniałościami płazów i gadów, które uczniowie mogli podziwiać przez szklaną podłogę. Po przejściu ścieżki, był czas wolny na lody, zakup pamiątek i zakwaterowanie w pokojach. W godzinach wieczornych odbyła się OLIMPIADA JURAJSKA, podczas której uczniowie rywalizowali w różnych konkurencjach sportowych. Następnie udaliśmy się na kolację, a wieczorem wzięliśmy udział w NOCNEJ PRZYGODZIE, musieliśmy rozwiązać szereg zagadek i odszyfrować tajemnicze kody ukryte w cieniu parkowych ścieżek. Ich celem było ułożenie szyfru, który otworzył drogę do wolności, a w ciemnościach na każdym kroku czuwała tajemnicza postać, która testowała odwagę uczniów, dodając przygodzie dreszczyku emocji. Po przejściu, uczniowie byli tak zmęczeni, że po wieczornej toalecie zasnęli w swoich łóżkach.
Kolejnego dnia po śniadaniu udaliśmy się do PARKU NAUKI I EWOLUCJI CZŁOWIEKA, gdzie mogliśmy prześledzić ewolucję rodzaju ludzkiego od naszych przodków sprzed 7 milionów lat aż do współczesności. Następnie odbyły się WARSZTATY PALEONTOLOGICZNE, uczniowie szukali w piasku skamieniałości, które zabrali ze sobą. Ostatnim punktem wycieczki był udział w JURAQUEST, grze terenowej. Największą atrakcją podczas pobytu na Zielonej Szkole był - plac zabaw, małpi gaj oraz plac rozrywki. Uczniowie do woli korzystali z tych atrakcji.
Piękna pogoda oraz świetne humory towarzyszyły wszystkim przez całą wycieczkę. Pobyt na Zielonej Szkole dostarczył uczniom nowych wrażeń, doświadczeń i pozytywnych przeżyć. Każdy miał szansę pokazania się z jak najlepszej strony. Dzieci, które wyjechały uczyły się samodzielności, umiejętności komunikacji i pracy w zespole, poznawały słabe i mocne strony swojej działalności. Czas minął bardzo szybko, do domu wróciliśmy uśmiechnięci i zadowoleni, z mnóstwem pamiątek i miłych wspomnień.