W sobotę 20 czerwca dzieci, które przystąpiły do I Komunii świętej 10 maja, udały się na pielgrzymkę dziękczynną do Legnicy. W parafii pw. św. Jacka 25 grudnia 2013 roku wydarzył się cud eucharystyczny: na komunikancie, który upadł kapłanowi podczas rozdawania komunii pojawiła się mała czerwona plamka. Po zbadaniu jej przez patomorfologów okazało się, że jest to fragment tkanki mięśnia serca człowieka w agonii. Wierzymy, że Jezus potwierdza w ten sposób swoją obecność w Eucharystii. Kościół oficjalnie potwierdził cud eucharystyczny w Legnicy i do tego miasta przyjeżdżają pielgrzymki z całej Polski, a nawet z zagranicy. Ks. Paweł Adres w kaplicy bł. Bronisławy przybliżył nam historię cudu eucharystycznego, następnie uczestniczyliśmy w mszy świętej, którą odprawił ksiądz biskup Piotr Wawrzynek. W drodze powrotnej do Rawicza zatrzymaliśmy się na posiłek w znanej i lubianej przez dzieci restauracji.
Katecheci
Pielgrzymka dzieci komunijnych do Legnicy
Utworzono dnia 22.06.2026
Pielgrzymka dzieci komunijnych do Legnicy
Utworzono dnia 22.06.2026, 13:29


