W dniu 11 czerwca 2026 w Szkole Podstawowej nr 4 odbył się międzyszkolny konkurs matematyczno – fizyczny „Chcę być inżynierem”. Organizatorami konkursu były: Magdalena Giera - Golembka, nauczyciel fizyki ze Szkoły Podstawowej w Sierakowie i Joanna Józefowicz, nauczyciel matematyki ze Szkoły Podstawowej nr 4. Do udziału w konkursie zaproszono uczniów klas 8, którym stworzono niepowtarzalną okazję do zaprezentowania swojej wiedzy i umiejętności. Uczestnicy konkursu rozwiązywali zadania problemowe, w których należało powiązać wiedzę zarówno z matematyki jak i z fizyki. Zaproponowano odmienny charakter konkursu, a mianowicie tworzenie dwuosobowych drużyn, ponieważ ważną cechą każdego inżyniera jest umiejętność pracy w zespole. Zadaniem konkursu było promowanie matematyki i fizyki wśród uczniów szkół podstawowych, zaprezentowanie możliwości zabawy matematyką i fizyką, rozwijanie wśród uczniów zdolności logicznego myślenia. I miejsce zdobyli: Zofia Waścińska i Piotr Wojtysiak ze Szkoły Podstawowej w Sierakowie, II miejsce Wiktor Mądry i Franciszek Dolata ze Szkoły Podstawowej nr 4, III miejsce Kamila Frąckowiak i Barbara Kret ze Szkoły Podstawowej w Sierakowie. Gratulujemy!!!
Konkurs matematyczno – fizyczny „Chcę być inżynierem”
Utworzono dnia 22.06.2026
Konkurs matematyczno – fizyczny „Chcę być inżynierem”
Utworzono dnia 22.06.2026, 20:29


